ZAJĘCIA PRZEDPOŁUDNIOWE

Dorośli i młodzież

1. Uroczyste otwarcie Zjazdu

Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych i młodzież na uroczyste otwarcie Zjazdu w Nyskim Domu Kultury. W części oficjalnej pokażemy Kartę Dużej Rodziny jako element polityki prorodzinnej, a potem dawka dobrego humoru: występ mima Ireneusza Krosnego.

Niemowlę + Rodzic

2. Masaż Shantala grupa I
Wiek: do 1

Masaż Shantala - Dotyk Miłości - czyli jak porozumieć się z maleństwem - dla mam w ciąży oraz rodziców niemowlaków do 7-8 miesiąca życia (jeszcze nie raczkujacych)

Zapraszamy mamę + dziecko bądź mamę + tatę + dziecko (6 dzieci + 6 rodziców). Szczerze zachęcamy do przyjścia na zajęcia tylko z jednym dzieckiem, a zapewnienia opieki starszemu rodzeństwu przez drugiego rodzica. 

Przydadzą się wygodne spodnie (legginsy, dres), duży ręcznik kąpielowy oraz opcjonalnie olejek, którego zazwyczaj używacie do pielęgnacji dziecka np migdałowy (koniecznie naturalny, nie syntetyczny). I dobry nastrój.

Prowadzi: Justyna Gorce - Bałut - od prawie 9 lat mama na pełnym etapie. Chustuje, masuje, ekopieluchuje i na co dzień wychowuje troje dzieci. Od kilku lat prowadzi warsztaty dla rodziców, współpracując na stałe z ośrodkami adopcyjnymi, szpitalami, centrami wsparcia rodziny; szerząc ideę Rodzicielstwa Bliskości i pomagając dzięki noszeniu w chuście i masażowi budować bliskość i dobre relacje z dziećmi.

3. Masaż Shantala grupa II
Wiek: do 1

Dziecko 1-4 l. + Rodzic

4. Niekonwencjonalne zabawy plastyczne
Wiek: 1 - 4

Grupa rodziców z dziećmi w wieku 1,5-4 lata (15 dzieci i 15 rodziców). Malowanie wyobraźnią, testowanie nowych technik plastycznych oraz materiałów - będzie kolorowo i wesoło!!! Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy tworzyć testować i poznawać ciekawe techniki plastyczne i tworzyć nietypowe prace plastyczne.

Rodzice zabierają ze sobą fartuszki lub ubrania, które dzieci mogą pobrudzić.

5. Rytm i muzyka
Wiek: 1 - 3

Zajęcia prezentujące metody wychowania dziecka do wrażliwości muzycznej i artystycznej, nauka zabaw umuzykalniających dla dzieci i rodziców, wsparcie rodziców w kierowaniu rozwojem integralnym swoich dzieci, rozwój artystyczny ułatwia dzieciom dojrzewanie emocjonalne, rozwija małą i dużą motorykę. Przygotujcie się na zabawę i taniec z nowo utworzonymi instrumentami. 
Będziemy wdzięczni jeśli rodzice zabiorą ze sobą butelkę plastikową przeźroczystą ok 0,5 litra.

Dzieci 3-6 lat

6. Zajęcia w przedszkolu nr 6
Wiek: 3 - 6

W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci spędzą czas na zabawie i nauce z elementami rytmiki, plastyki oraz ruchu na świeżym powietrzu. Prosimy o  obuwie zmienne.

UWAGA! Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci osobiście z przedszkola. Pozostałe grupy wiekowe zbierają się o godz. 9.00 i rozchodzą na warsztaty z placu pod Katedrą.

7. Zajęcia w przedszkolu nr 8
Wiek: 3 - 6

W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci spędzą czas na zabawie i nauce z elementami rytmiki, plastyki oraz ruchu na świeżym powietrzu. Prosimy o  obuwie zmienne.
UWAGA! Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci osobiście z przedszkola. Pozostałe grupy wiekowe zbierają się o godz. 9.00 i rozchodzą na warsztaty placu pod Katedrą.

Dzieci 7-9 lat

8. Piłka Nożna
Wiek: 7 - 9

Trzy 11 osobowe drużyny rozegrają szereg meczów na świeżym powietrzu. Wymagany strój sportowy!!!

9. Taniec nowoczesny i pierwsza pomoc
Wiek: 7 - 9

W pierwszej części zajęć uczestnicy będą uczyć jak tańcem wyrazić własne emocje. Chcemy poprzez wspólny ruch i  zabawę realizować swoje muzyczne pasje.

Druga część zajęć pozwoli nabyć niezbędne umiejętności pierwszej pomocy. Opatrywanie skaleczeń, zabezpieczanie złamań i reanimacja w wydaniu dla najmłodszych będą cennym doświadczeniem, które może uratować życie.

10. Magia dźwięków
Wiek: 7 - 9

Śpiew, gra na instrumentach i odkrywanie magii dźwięków oraz tworzenie własnej muzyki i jej obrazowanie przy użyciu kredek będą zajęciami wspomagającymi rozwój wyobraźni uczestników zajęć.

11. Ilustrujemy książki - zajęcia plastyczne
Wiek: 7 - 9

Uczestnicy zajęć będą wykonywać ilustracje do ulubionych książek mając do dyspozycji kilka technik plastycznych tak aby pozostali odgadnęli, który autor jest ich ulubionym i która postać ciekawi ich najbardziej. Będzie to podróż do świata literatury i zabawy, która zaowocuje pracami plastycznymi, które uczestnicy zabiorą ze sobą na pamiątkę.

12. Szukamy skarbu
Wiek: 7 - 9

Dzieci poszukują "skarbu" ukrytego na terenie Bastionu Św. Jadwigi, zarówno we wnętrzach obiektu, jak też na dziedzińcu. Muszą wykonać szereg zadań, odpowiedzieć na pytania konkursowe, które doprowadzą do ukrytego skarbu (każde dziecko otrzyma nagrodę - skarb). Dodatkowa atrakcja - spotkanie z wesołym duchem Bastionu!!!:)

13. Zaprojektuj swój znaczek pocztowy
Wiek: 7 - 9

Do czego służą znaczki oraz jakie są niezbędne elementy znaczka pocztowego? Co to znaczy: filatelistyka, klaser, folder? Jakie kształty i wzory mogą mieć znaczki pocztowe? Wykonaj samodzielnie projekt znaczka pocztowego na specjalnie przygotowanych kartach z naniesionymi konturami znaczka, napisem „POLSKA” i nominałem. Na zakończenie otrzymasz dyplom i symboliczną nagrodę, a na Twojej pracy przystawimy okolicznościowy stempel.

Dzieci 10-12 lat

14. Storytelling - zabawy j. angielskim
Wiek: 7 - 12

Wszyscy uczestnicy zajęć będą wspólnie tworzyć historię na podstawie zdjęć przygotowanych przez prowadzącego. Zajęcia rozwiną umiejętność pracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz będą mile spędzonym czasem w grupie rówieśników.

15. Piłka Nożna
Wiek: 10 - 12

Rozgrywki sportowe w małych drużynach. Wymagany strój sportowy!!!

16. Siatkówka z "zawodowcami"
Wiek: 10 - 12

Jak odbijać, żeby trafić oraz jak blokować, żeby być skutecznym? Tych i innych siatkarskich umiejętności będzie uczył trener Nyskiego Towarzystwa Siatkówki Kobiet Pan Andrzej Roziewicz z udziałem swoich zawodniczek. Rozwiń swoje umięjętności z prawdziwymi zawodowcami:) Wymagany strój sportowy!!!

17. Taniec nowoczesny i pierwsza pomoc
Wiek: 10 - 12

W pierwszej części zajęć uczestnicy będą uczyć jak tańcem wyrazić własne emocje. Chcemy poprzez wspólny ruch i  zabawę realizować swoje muzyczne pasje.

Druga część zajęć pozwoli nabyć niezbędne umiejętności pierwszej pomocy. Opatrywanie skaleczeń, zabezpieczanie złamań i reanimacja w wydaniu dla najmłodszych będą cennym doświadczeniem, które może uratować życie.

18. Z aparatem w dłoni - warsztaty foto
Wiek: 10 - 12

Zapraszamy na zajęcia, podczas których wejdziemy w świat samodzielnej fotografii. Nauczymy się obsługi naszych aparatów – poznamy ich różne funkcje i zobaczymy co kryją w sobie. Dowiemy się jak robić zdjęcia w ruchu oraz jak fotografować księżyc. A na koniec wykonamy swoje pierwsze samodzielne zdjęcie (martwej) natury w dowolnie wybranej kompozycji.

19. Z klocków budujemy dom dużej rodziny
Wiek: 10 - 12

Na zajęciach zbudujemy nietypowe domy i przetestujemy nietypowe rodzaje klocków. Doświadcz radości wspólnego budowania i poznaj wyjątkowe klocki.

Młodzieź 13-15 lat

20. Wyprawa na księżyc czy piknik w lesie - ODKRYWAMY SIEBIE
Wiek: 13 - 15

Serdecznie zapraszamy na warsztat, podczas którego:
- lepiej poznasz siebie,
- wzmocnisz swoją motywację do działania,
- odkryjesz, co jest dla Ciebie ważne.

21. Tajemnice nyskiego muzeum
Wiek: 13 - 15

Jak spał Biskup księstwa Nyskiego? Gdzie spały księżniczki? Jaka jest historia Nysy? - poznaj te i inne historie zwiedzając nyskie muzeum.

22. Śpiew i emisja głosu
Wiek: 12 - 15

Co oznacza staccato? Jak wydobyć głos z przepony? Nauka śpiewu i możliwość posłuchania siebie czyli gratka dla miłośników śpiewu.

23. "Strzał w dychę" - zajęcia na strzelnicy
Wiek: 13 - 15

Uczestnicy zajęć nauczą się bezpiecznie obsługiwać broń palną, pneumatyczną i łuk oraz celnie strzelać do tarczy. Podczas zajęć ważna będzie koncentracja i opanowanie.

24. Warsztaty aktorskie
Wiek: 13 - 15

Chcesz zrealizować własną sztukę? Podszkolić swój warsztat aktorski? Poznać nowe osoby? Dowiedzieć się więcej o sobie? Jesteś znudzony snuciem pomysłów bez realizacji?

Przyjdź na WARSZTATY AKTORSKIE. W programie:
1. Integracja uczestników: twórcza współpraca, rozwijanie własnej indywidualności, teatr improwizacji, wyrażanie siebie poprzez formy artystyczne. Poznaj nowe osoby, dowiedz się więcej o sobie, rozwiń swoją indywidualność.
2. Warsztat aktorski - praca z ciałem i głosem, ruch sceniczny, postaciowanie, twórcze wyrażanie emocji. Poprzez twórcze działanie rozwijaj sztukę autoprezentacji, wzmocnij swoją pewność siebie w grupie.
3. Zajęcia w terenie - doświadcz kreatywnego szaleństwa na mieście, pokaż otoczeniu swój potencjał, zrealizuj artystyczne wydarzenie w przestrzeni miejskiej. Wspólne wyjścia, eksploracja przestrzeni miejskiej i zabawa sztuką
4. Wspólne tworzenie małych form artystycznych (np. fotoreportaż, etiuda filmowa, scenki, flash mob). Kreuj rzeczywistość poprzez twórcze działania, zrealizuj swoje pomysły/marzenia

Zajęcia będą miały charakter plenerowo-stacjonarny.

Młodzieź 16+

25. Planszówki dla zaawansowanych
Wiek: 16 - 19

Zajęcia dla fanów strategicznych gier planszowych, w których każdy może stać się renesansowym kupcem, policjantem lub stworzyć własną fascynującą historię. Zajęcia rozwiną umiejętność planowania, przewidywania i kreatywnego myślenia.

Zajęcia z grami takimi jak Munchkin, Monopoly czy Splendor.

26. Warsztaty radiowe z Grzegorzem Kochańskim w Radio ONY
Wiek: 20 - 26

Spędź przedpołudnie wcielająć się w rolę prowadzącego poranny program radiowy oraz odkryj tajniki obróbki dźwięku i pracy dziennikarza radiowego.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE

Rodzic + niemowlę

27. Warsztaty chustowe
Wiek: do 1

Masz w domu maluszka którego nosisz nieustannie na rękach ? Albo starsze dziecko domaga się uwagi a młodsze nie chce być samo w łóżeczku ? A może szykujecie się latem na rodzinny wypad w góry i zastanawiasz się jak poradzisz sobie na szlaku z wózkiem?
W tych wszystkich sytuacjach pomoże Ci alternatywa dla wózka czy łóżeczka czyli chusta lub nosidło ergonomiczne.
Formuła warsztatu jest specyficzna, nie ma limitu wieku dziecka ani doświadczenia chustowego rodzica. W pierwszej części warsztatu przećwiczymy podstawowe wiązania z przodu (kieszonka, podwójny X) a w drugiej przejdziemy do noszenia dziecka na plecach (plecak prosty, plecak tybetański). Zapraszam także osoby mające już pierwsze doświadczenia chustowe za sobą, chcące upewnić się że prawidłowo i bezpiecznie noszą w niej dziecko.
Zapraszam rodziców z dzieckiem. Chustę lub nosidło można pożyczyć na miejscu. Mimo to proszę by rodzice wzięli na warsztat te chusty i nosidła które mają w domu, zobaczymy co i kiedy będzie przydatne dla ich dziecka.

 

DZIECKO + RODZIC

28. Niekonwencjonalne zabawy plastyczne
Wiek: 3 - 6

Grupa rodziców z dziećmi w wieku 3-6 lat (15 dzieci i 15 rodziców). Malowanie wyobraźnią, testowanie nowych technik plastycznych oraz materiałów - będzie kolorowo i wesoło!!! Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy tworzyć testować i poznawać ciekawe techniki plastyczne i tworzyć nietypowe prace plastyczne.

Rodzice zabierają ze sobą fartuszki lub ubrania, które dzieci mogą pobrudzić.

29. Rytm i muzyka
Wiek: 3 - 6

Zajęcia prezentujące metody wychowania dziecka do wrażliwości muzycznej i artystycznej, nauka zabaw umuzykalniających dla dzieci i rodziców, wsparcie rodziców w kierowaniu rozwojem integralnym swoich dzieci, rozwój artystyczny ułatwia dzieciom dojrzewanie emocjonalne, rozwija małą i dużą motorykę. Przygotujcie na zabawę i taniec z nowo utworzonymi instrumentami. 
Będziemy wdzięczni jeśli rodzice zabiorą ze sobą butelkę plastikową przeźroczystą ok 0,5 litra.

30. Upięcia, koki i warkocze dla mamy i córki
Wiek: 6 - 12

Grupa dla mam z córkami. Czesane będą córki. Wymagane włosy min. do ramion. Prosimy o zabranie ze sobą szczotek, gumek, spinek oraz prostownic (ten, kto ma w domu). Na zajęciach nauczymy się czesania trzech fryzur oraz kręcenia loków prostownicą. Będzie to praktyczny warsztat, który pozwoli mamom w ciekawy i nietypowy sposób czesać swoje córki.

31. Z aparatem w dłoni - warsztaty foto
Wiek: do 18

Jak robić zdjęcia dzieciom, które często są w ruchu? Jak nie prześwietlić zdjęcia? Jak zachować właściwe kolory na zdjęciu? Jakie są mocne punkty w fotografii, linie kadru i z jakiej perspektywy powinno się robić zdjęcia maluchom? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas zajęć z fotografii. Podczas warsztatów zapoznamy się z podstawowymi pojęciami fotograficznymi, sprawdzimy możliwości swoich aparatów i spróbujemy zrobić portret swojemu dziecku.
Warsztat dla 15 par rodzic i dziecko. Rodzice zabierają ze sobą aparaty fotograficzne.

DZIECI 3-6 LAT

32. Zajęcia w przedszkolu nr 6 1/2
Wiek: 3 - 6

W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci spędzą czas na zabawie i nauce z elementami rytmiki, plastyki oraz ruchu na świeżym powietrzu. Prosimy o obuwie zmienne.

UWAGA! Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci osobiście z przedszkola. Pozostałe grupy wiekowe zbierają się o godz. 14.45  i rozchodzą na warsztaty z placu pod Katedrą.

33. Zajęcia w przedszkolu nr 6 2/2
Wiek: 3 - 6

W trakcie pobytu w przedszkolu dzieci spędzą czas na zabawie i nauce z elementami rytmiki, plastyki oraz ruchu na świeżym powietrzu. Prosimy o obuwie zmienne.

UWAGA! Rodzice przyprowadzają i odbierają dzieci osobiście z przedszkola. Pozostałe grupy wiekowe zbierają się o godz. 14.45  i rozchodzą na warsztaty z placu pod Katedrą.

DZIECI 7-9 LAT

34. Zabawy bibułą
Wiek: 7 - 9
Stokrotki? Róże? A może tulipany? Czyli po prostu kwiaty z krepiny. 
Trwałe, niepowtarzalne i ...nietrudne :) 
Pod okiem doświadczonego pedagoda poznaj podstawowe techniki artystycznego zdobnictwa bibułkowego. 
35. Warsztaty ceramiczne
Wiek: 7 - 9

Uczestnicy warsztatów poznają tajniki garncarstwa i tworzenie rzeźb z gliny. Dowiedzą się jaki jest proces powstawania figur i kiedy glina jest podatna.

36. Z klocków budujemy dom dużej rodziny
Wiek: 7 - 9

Na zajęciach zbudujemy nietypowe domy i przetestujemy nietypowe rodzaje klocków. Doświadcz radości wspólnego budowania i poznaj wyjątkowe klocki.

37. Piłka Nożna
Wiek: 7 - 9

Rozgrywki sportowe w małych drużynach. Wymagany strój sportowy!!!

38. Zajęcia z pierwszej pomocy
Wiek: 7 - 9

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nabyć niezbędne umiejętności w kwestii pierwszej pomocy. Opatrywanie skaleczeń, zabezpieczanie złamań i reanimacja w wydaniu dla najmłodszych będą cennym doświadczeniem, które może uratować życie.

DZIECI 10-12 LAT

39. Budowa miasteczka z kartonów
Wiek: 10 - 12

Poznaj najciekawsze budowle na świecie, rozwiń wyobraźnię i zdolności plastyczne. Dzięki tekturze i farbom uda nam się odbyć podróż do Paryża czy Dubaju.
Przekonamy się o tym, że tylko wspólna praca grupy pozwoli na powstanie miasteczka marzeń.

40. Warsztaty aktorskie
Wiek: 10 - 12

Chcesz zrealizować własną sztukę? Podszkolić swój warsztat aktorski? Poznać nowe osoby? Dowiedzieć się więcej o sobie? Jesteś znudzony snuciem pomysłów bez realizacji?

Przyjdź na WARSZTATY AKTORSKIE. W programie:
1. Integracja uczestników: twórcza współpraca, rozwijanie własnej indywidualności, teatr improwizacji, wyrażanie siebie poprzez formy artystyczne. Poznaj nowe osoby, dowiedz się więcej o sobie, rozwiń swoją indywidualność.
2. Warsztat aktorski - praca z ciałem i głosem, ruch sceniczny, postaciowanie, twórcze wyrażanie emocji. Poprzez twórcze działanie rozwijaj sztukę autoprezentacji, wzmocnij swoją pewność siebie w grupie.
3. Zajęcia w terenie - doświadcz kreatywnego szaleństwa na mieście, pokaż otoczeniu swój potencjał, zrealizuj artystyczne wydarzenie w przestrzeni miejskiej. Wspólne wyjścia, eksploracja przestrzeni miejskiej i zabawa sztuką
4. Wspólne tworzenie małych form artystycznych (np. fotoreportaż, etiuda filmowa, scenki, flash mob). Kreuj rzeczywistość poprzez twórcze działania, zrealizuj swoje pomysły/marzenia

Zajęcia będą miały charakter plenerowo-stacjonarny.

41. Piłka Nożna
Wiek: 10 - 12

Trzy 11 osobowe drużyny rozegrają szereg meczów na świeżym powietrzu. Wymagany strój sportowy!!!

42. Storytelling - zabawy j. angielskim
Wiek: 7 - 12

Wszyscy uczestnicy zajęć będą wspólnie tworzyć historię na podstawie zdjęć przygotowanych przez prowadzącego. Zajęcia rozwiną umiejętność pracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz będą mile spędzonym czasem w grupie rówieśników.

43. Zostań omnibusem
Wiek: 10 - 12

Lubisz poznawać i rozumieć świat, poznaj zabawy pozwalające liczyć na palcach zamiast "wkuwania", nawet jeśli matematyka i tabliczka mnożenia są dla Ciebie dużym wyzwaniem. Zajęcia odbędą się z użyciem różnych technik plastycznych dzięki czemu będziemy uczyć się przez zabawę.

MŁODZIEŻ 13-15 LAT

44. Projektowanie odzieży z papieru
Wiek: 13 - 15

Zostańmy kreatorami mody. Zaprojektujmy i wykonajmy wymyślone stroje z użyciem gazet, papieru i kleju.
Naszą pracę zakończymy pokazem nowo powstałej kolekcji strojów:) 

45. Siatkówka z "zawodowcami"
Wiek: 13 - 15

Jak odbijać, żeby trafić oraz jak blokować, żeby być skutecznym? Tych i innych siatkarskich umiejętności będzie uczył trener Nyskiego Towarzystwa Siatkówki Kobiet Pan Andrzej Roziewicz z udziałem swoich zawodniczek. Rozwiń swoje umięjętności z prawdziwymi zawodowcami:) Wymagany strój sportowy!!!

46. Szalona zumba i oddech w muzeum
Wiek: 13 - 15

Niech rytm i muzyka pobudzą do ruchu nawet największych ponuraków. Zumba czyli połączenie tańców latynoamerykańskich i fitnessu sprawi, że uczestnicy pokochają taniec i aktywny sposób spędzania czasu.
Chwilę wytchnienia po intensywnym tańcu uczestnicy znajdą w przyjaznych wnętrzach Muzeum, gdzie będą mogli się wyciszyć słuchając fascynujących historii z czasów powstania księstwa nyskiego i wojen napoleońskich.

 

47. KENDAMA - japońska gra zręcznościowa
Wiek: 13 - 15

KENDAMA to tradycyjna japońska zabawka zręcznościowa. Gra na kendamie to świetna zabawa, a równocześnie rozwój koncentracji, determinacji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ilość trików na kendamie jest nieskończona, jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia. Ponieważ kendama jest mała możesz mieć ją zawsze przy sobie i praktykować kiedy tylko masz ochotę. Gdy tylko poczujesz przyjemność pokonywania kolejnych progów zrozumiesz dlaczego kendama podbiła świat!
Zapraszamy na pokaz i warsztaty gry na kendamie. Warsztaty poprowadzi Michał Krosny zdobywca 2 miejsca na zawodach w Czechach i 4 miejsca na mistrzostwach Polski.
Będzie możliwość wypróbowania, skorzystania z porad fachowca oraz nabycia swojej pierwszej w życiu kendamy.

MŁODZIEŻ 16+

48. Warsztaty pantomimy i ruchu scenicznego z Ireneuszem Krosnym
Wiek: 14 - 19

Gorąco zapraszamy na warsztaty pantomimy i ruchu scenicznego prowadzone przez Ireneusza Krosnego.
Tworzy on autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i związane z nią niezwykłe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował własną technikę poruszania się po scenie. Jego technika jest przezroczysta – czyli czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie i daje widzowi poczucie łatwości pracy mima. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje typowego dla mimów pobielania twarzy, i występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Brak zbędnych ozdobników, ogromny talent i niedający się podrobić styl to wyróżniki sztuki Ireneusza Krosnego.

Niezbędny będzie wygodny strój do ćwiczeń.

49. Tenis ziemny
Wiek: 16 - 26

Uczestnicy zajeć spędzą czas grając na świeżym powietrzu rozgrywając mini turniej o honorowy tytuł Mistrza Zjazdu.
Wymagany strój sportowy!!! Mile widziana własna rakieta!

50. Pielęgnacja cery młodej/Dłonie wizytówką człowieka
Wiek: 15 - 26

W czasie zajęć usłyszysz jak pielęgnować młodą cerę, będziesz mogła obserwować zabiegi pielęgnacyjne połączone z ultradźwiękami. Znajdziemy czas, by porozmawiać na temat własnej cery i jej pielęgnacji.
W drugiej części warsztatu będziemy uczestniczyć w pokazie dbania o dłonie w życiu codziennym i od święta a także porozmawiamy jak sprawić, aby nasze dłonie były świeże i prezentowały się dobrze w każdej okazji.

Dorośli / Rodzice

51. Mądrzej pracować, więcej zarabiać, lepiej wydawać
Wiek: 20+

Praktyczny warsztat prowadzony przez Piotra Czekierdę z Fundacji RODZINA I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ poświęcony kluczowym dla sytuacji finansowej rodziny kwestiom, takim jak:

  • co decyduje o tym, ile zarabiamy,
  • refleksji nad swoimi postawami wobec pieniędzy,
  • etapom dochodzenia do pieniędzy,
  • planowaniu działań.

W ramach tego warsztatu zostanie zaprezentowany rodzinom model drogi ku niezależności finansowej rodziny. Warsztat dotyczy również zagadnień związanych z tym, jak w sposób etyczny pomnażać liczbę środków finansowych, którymi dysponuje rodzina i tworzyć dobrobyt oraz wzmacniać mentalność dostatku. Uczestnicy otrzymają zarówno wiedzę, przestrzeń do refleksji, jak i konktetne narzędzia dotyczące zarządzania domowymi finansami.

52. Jestem sobą będąc z Tobą...- warsztaty dla małżonków
Wiek: 18+

Warsztat adrsesowany dla par małżeńskich. Podczas warsztatu poruszymy następujące tematy:

  • potrzeby mężczyzn i kobiet w związku,
  • podstawy skutecznej komunikacji małżeńskiej,
  • trudy wspólnego życia: szansa czy zagrożenie?
  • małżeństwo: poświęcenie czy rozwój osobisty?
  • jak radzić sobie ze złością?

Przewidujemy czas na krótkie wykłady (wprowadzenia do tematu) oraz pracę indywidualną, grupową oraz w parze małżeńskiej.

Prowadzą: Ilona i Jakub Tarasiukowie

53. Zwiedzanie Nysy kolejką i statkiem
Wiek: 4+

Zapraszamy na zwiedzanie Nysy kolejką "NYSA EXPRESS" oraz rejs statkiem po jeziorze nyskim. Poznaj zabytki Nysy i jej historię. 
WAŻNE: ze względów bezpieczeństwa w zwiedzaniu mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci powyżej 4 roku życia. Starsze dzieci muszą być pod opieką dorosłych opiekunów.

54. Wnętrze, światło, kolor
Wiek: 26+

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak projektować wnętrza. Kiedy światło powinno padać z dołu a kiedy z góry. Jakie kolory wspomagają naukę a jakie wzmagają apetyt. Stworzą projekt własnego mieszkania.

55. Porozumienie z nastolatkiem - jak je budować
Wiek: 26+

Jeśli czujesz, że potrzebujesz głębiej przyjrzeć się swojej relacji z nastolatkiem, chciałbyś go bardziej rozumieć, czujesz, że czasami trudno Ci do Niego dotrzeć lub uważasz, że Twoje relacje z nim są dobre, a zależy Ci na tym by je wzmocnić?

Serdecznie zapraszam na zajęcia, podczas których:
- Zrozumiesz siebie i swoje dziecko w relacji
- Uświadomisz sobie co burzy i tworzy mur w Twoich relacjach z nastolatkiem
- Poznasz narzędzia, które pomogą Ci budować porozumienie w relacji z dzieckiem

Prowadzi: Katarzyna Juros

 

56. Jak i w jakim celu dokumentować życie dużej rodziny
Wiek: 20+

Spotkanie z Krzysztofem Szymoniakiem, autorem książki "Rodzina Jarząbków".

Można i warto gromadzić najróżniejsze dokumenty i pamiątki związane z dużą rodziną. Warto zadbać o świadectwa pisane oraz audio, fotograficzne i filmowe w ramach technik multimedialnych. Warto zadbać o szczegółowe kalendarium najważniejszych zdarzeń oficjalnych i faktów opisujących prywatne życie dużej rodziny. O tym wszystkim można będzie porozmawiać podczas spotkania, które poprowadzi dla Państwa Kszysztof Szymoniak z pozycji zawodowego redaktora i autora książek, redaktora z przygotowaniem literackim, dziennikarskim i fotograficznym.